Většinou pokud máme doma žehličku a kulmu na vlasy, tak je používáme denně. Protože buďto chceme mít vlasy nažehlené, nebo vlnité. Pokud ale chceme vlasy hezké, je třeba s těmito přístroji umět zacházet. Pokud uděláte někde chybu, tak se vám to může sakra vymstít a já vím, o čem tu mluvím. Také se mi podařilo mít z vlasů pod lopatky krátké mikádo jen proto, že jsem si žehlila vlasy za mokra a ty mi tím pádem ulítaly. Chcete-li si vlasy hezky vyžehlit, tak použijte i správný šampon a kondicionér, který vám vlasy pomůže narovnat a který má uhlazující účinek. Před samotným žehlením pak použijte sérum, které vlasy vyhladí a narovná a prodlouží dobu vyžehlení.
Žehlete si vlasy za sucha
Neudělejte tu samou chybu co já, ale vlasy si žehlete, až opravdu uschnou. Nikdy nežehlete vlasy vlhké, nebo dokonce mokré. Na žehličce si nastavte vždy nejnižší možný stupeň teploty a postupně pak podle potřeby stupně přidávejte. Jde o to, abyste si vlasy zbytečně nespálila žehlením na nejvíce. I když máte opravdu vysokostupňovou žehličku, tak to neznamená, že si opravdu ten nejvyšší stupeň na své žehličce musíte nastavit. Pokud máte vlasy obarvené a melírované, tak je netrapte žehlením na bůhví kolik stupňů. Všeobecně platí, že čím vyšší teplota, tím hůře pro vaše vlasy. Raději tedy volte vždy co nejnižší možnou teplotu.
Nepoužívejte vlasové přípravky před žehlením
Jediné co můžete použít, jsou vlasová séra, které usnadní narovnání vlasů, tužidla, gely a laky rozhodně nepoužívejte. Jen vy se vám na keramickou plochu přilepily a to by samozřejmě nebylo dobré. Přípravky použijte až po samotném vyžehlení vašich vlasů a navíc určitě ne hned, ale až potom, co vaše vlasy vychladnou. Nechte je chvíli od toho teplotního šoku odpočinout. Důležité je také to, jestli používáte kvalitní žehličky a kulmy a na produktech tedy vůbec nešetřete.